کشور آرژانتین

جهت  راهنمایی درخصوص اخذ ویزای آرژانتین با همکاران ما تماس بگیرید

02147769 | 09124547787 | agstravel.ir@

کشور آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بوده و پایتخت این کشور زیبا، شهر بوینس آیرس است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند؛کشور آرژانتین از نظر وسعت در دنیا رتبه 8 را دارد.این کشور در زمینه محصولات نفتی رشد بالایی داشته و در زمینه‌ی فروش و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز با رشد 56 درصدی همراه بوده است.صنایع پتروشیمی و نفت و گاز طبیعی، 20 درصد از کل صادرات  آرژانتین را به خود اختصاص داده است. در شهرهای مختلف این کشور، حوزه های نفتی دیده می‍‌‌‌‌‌‌شود، استخراج معدن در کشور آرژانتین یک صنعت رو به رشد است.قدرت خرید در بین مردم کشور آرژانتین رشد زیادی داشته و قدرت خرید ارز نیز بیشتر شده است. حدود 6 درصد از اقتصاد کشور آرژانتین به دست کشاورزی و ماهی‌گیری است، سیب، گلابی، پرتقال و مرکبات نیز از دسته محصولات صادراتی این کشور محسوب می‌شود.

کشور آرژانتین از جمله کشورهای بسیار زیبای آمریکای جنوبی بوده و پایتخت آن شهر بوینس آیرس است. اگر بخواهیم اطلاعات کلی درباره آرژانتین را بررسی کنیم شامل: اقتصاد، منابع مالی، رنکینگ جهانی، نوع حکومت و ساختار سیاسی، فرهنگ و تاریخ و جغرافیای این سرزمین و بسیاری از موارد دیگر است. در این مطلب به طور دقیق این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد

کشور آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بوده و پایتخت این کشور زیبا، شهر بوینس آیرس است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. طبق سرشماری ۲۰۲۰، این کشور ۴۵.۲ هزار نفر جمعیت دارد. کشور آرژانتین از نظر وسعت در دنیا رتبه ۸ را دارد و مساحت آن، حدود ۲ میلیون و هفتصد و نود و یک هزار کیلومتر اعلام شده است؛ قدرت خرید در بین مردم کشور آرژانتین رشد زیادی داشته و قدرت خرید ارز نیز بیشتر شده است.

حدود ۶ درصد از اقتصاد کشور آرژانتین به دست کشاورزی و ماهی‌گیری است، سیب، گلابی، پرتقال و مرکبات نیز از دسته محصولات صادراتی این کشور محسوب می‌شود. صنایع پتروشیمی و نفت و گاز طبیعی، ۲۰ درصد از کل صادرات  آرژانتین را به خود اختصاص داده است. در شهرهای مختلف این کشور، حوزه‌های نفتی دیده می‍شود، استخراج معدن در کشور آرژانتین یک صنعت رو به رشد است.

این کشور در تولید وسایل موتوری، قطعات اتومبیل و تجهیزات کشاورزی هم رشد ۲۶ درصدی داشته است. در کشور آرژانتین برخی شرکت‌ها در زمینه روغن‌های گیاهی نیز فعالیت کرده‌اند و صادرات این بخش را به رشد خوبی رسانده‌اند

منابع طبیعی کشور آرژانتین بسیار غنی است، جمعیت با سواد در این کشور زیاد بوده و بخش کشاورزی و صادرات نیز رتبه بالایی دارد. کشور آرژانتین شاهد بحران‌های اقتصادی بوده است اما امروزه توانسته با سیاست‌های جدید، کنترل خوبی برای بحران‌های اقتصادی خود داشته باشد. کشور آرژانتین، از جمله کشورهای ثروتمند است که امروزه در لیست کشورهای مقایسه‌ای قرار گرفته است.

از سال ۲۰۰۳ سیاست‌های جایگزین صادرات و وارداتی در کشور آرژانتین دیده شد که توانست تورم را پایین آورده و اقدامات اقتصادی را افزایش دهد. فرار سرمایه در کشور آرژانتین کاهش داشته است و سرمایه گذارهای خارجی به این کشور وارد شده‌اند.  تولید ناخالص در کشور آرژانتین نیز رشد ۵ درصد داشته است. توزیع درآمد در کشور آرژانتین به شکل عادلانه‌ای پیش می‎‌‎رود و به طور کلی شاهد رشد اقتصادی ۳۳ درصدی در این کشور هستیم. کشور آرژانتین یکی از توسعه یافته‌ترین کشورهای آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

قدرت خرید در بین مردم کشور آرژانتین رشد زیادی داشته و قدرت خرید ارز نیز بیشتر شده است. حدود ۱۱ درصد از اقتصاد کشور آرژانتین، وابسته به کشاورزی است، این کشور توانسته یک سوم صادرات خود را به این بخش اختصاص دهد. روغن‌های گیاهی، گندم، ذرت، بلوط، گوشت گاو، شیر، محصولات چرم و پشم گوسفند، از دیگر کالا‌های مهم صادراتی آرژانتین به شمار می‌روند.

حدود سه درصد از صادرات این کشور به بخش سبزیجات بستگی دارد. سیب، گلابی، پرتقال و مرکبات از دسته محصولات صادراتی آرژانتین محسوب می‌شود. صنایع پتروشیمی، نفت و گاز طبیعی حدود ۲۰ درصد از کل صادرات این کشور را به خود اختصاص داده است. در شهرهای مختلف این کشور، حوزه‌های نفتی دیده می‌شود. استخراج معدن در کشور آرژانتین یک صنعت رو به رشد است

کشور آرژانتین در صادرات محصولات فلزی، رتبه‌ی بالایی دارد. فلزات استخراج شده در این کشور شامل طلا، نقره و روی است که در حدود ۲۰۰ میلیون دلار سود از صادرات این محصولات صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که این کشور توانسته رتبه خوبی در زمینه صادرات محصولات فلزی در دنیا داشته باشد. کشور آرژانتین در زمینه شیلات نیز در دنیا رشد خوبی داشته؛ طوری‌که ماهی روغنی و همین‌طور ماهی مرکب کشور آرژانتین در وضعیت صادراتی دیده می‌شود.

جنگل‌داری از دیگر بخش‌های درآمدزایی در کشور آرژانتین است؛ این کشور دارای جنگل‌های وسیع و اکوسیستم‌های پیشرفته‌ای است که توانسته به توریسم این کشور کمک به‌سزایی کند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد، کشور آرژانتین در بخش کارخانه‌انه‌ای توانسته سود ۴۵ درصدی داشته باشد. این کشور در تولید وسایل موتوری، قطعات اتومبیل و تجهیزات کشاورزی هم رشد ۲۶ درصدی داشته است.

کشور آرژانتین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان کبالت محسوب می‌شود؛ این کشور توانسته دستگاهی تولید کند که در زمینه درمان سرطان بسیار کاربردی واقع شده است. خدمات پهنای باند در کشور آرژانتین به سرعت در حال افزایش است، تلفن همراه کشور آرژانتین نیز بسیار قوی بوده و اینترنت این کشور از نظر پهنای باند رتبه بالایی دارد. سیستم توسعه یافته حمل و نقل و تعمیر و نگهداری دقیق این سیستم‌ها در کشور آرژانتین سبب شده این کشور بتواند شبکه خط ریلی را به طور وسیع پیش ببرد

ساختار سیاسی آرژانتین یک جمهوری فدرالتوام است که با نمایندگان مردمی در وضعیت دموکراتیک پارلمانی اعلام شده است. قانون اساسی در آرژانتین در سال ۱۸۵۳ قوای سه‌گانه جداگانه‌ای را شکل داده است. قوه اجرایی در اختیار رئیس جمهور این کشور است، رئیس جمهور و معاون این کشور به طور مستقیم برای یک دوره ۴ساله انتخاب می‌شوند و می‌توانند در دو دوره متوالی کار کنند. قوه مقننه کشور آرژانتین در اختیار دو مجلس کنگره ملی و سنا قرار می‌گیرد و سناتورها برای دوره‌های ۶ساله انتخاب می‌شوند. حجاب کشور آرژانتین بر اساس سیاست این کشور تغییر داشته است. قوه قضاییه از قوای مجریه و مقننه مستقل است؛ دادگاه عالی آرژانتین ۹ عضو دارد که رئیس جمهور آن‌ها را انتخاب می‌کند

بوینس آیرس پایتخت کشور آرژانتین است؛ این شهر که یکی از گران‌ترین شهرهای کشور آرژانتین محسوب می‌شود، دارای مراکز خرید زیبا، غذاهای لذیذ و سرگرمی‌های شبانه و دل‌انگیزی است مار دل پلاتا یکی از شهرهای ساحلی آرژانتین است که برای گردشگری گزینه‌ای بسیار عالی به شمار می‌آید.

شهر کوردوبا در طول سال‌های مختلف تحت استعمار اسپانیا بوده است، این شهر دارای دره‌ها و کوه‌های زیبایی بوده و   کاخ ها، کلیساها و بناهای تاریخی زیادی دارد. پورتو مادرین در ساحل گالفو قرار داشته و دروازه ورود به شبه جزیره والدز محسوب می‌شود؛ این شهر دارای دیدنی‌های زیبا و سواحل دل‌انگیزی بوده و رشد جمعیت در این شهر سریع است. باریلوچه دارای مغازه‌های شکلات و معماری سبک سوئیس است و یکی از شهرهای گران قیمت در آرژانتین به شمار می‌رود.

اوسوایا یکی از محبوب‌ترین شهرهای آرژانتین است که در جنوبی‌ترین بخش این کشور قرار گرفته و برای ورزش‌های زمستانی بسیار عالی است مندوزا یک منطقه توریستی است که دارای کارخانه‌های تولید نوشیدنی‌های مختلف است، این شهر بیشتر صنعتی بوده و برای ثبت شرکت یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. این شهر زیبا برای افرادی که قصد دارند در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند نیز می‌تواند گزینه خوبی برای زندگی باشد.

ال کالافاته دارای پارک‌های دیدنی زیادی است؛ این شهر توریستی و پر رونق، بسیار زیبا طراحی شده و یک نقطه شروع  بسیار مناسب و دل‌انگیز برای گشت و گذار است. لس گلاسیرز، از شگفت انگیزترین طبیعت‌ها در جهان به حساب می‌آید و دارای پوشش‌های یخی دل‌انگیزی است. است این شهر برای عکاسان یک گزینه بسیار عالی است

جدیدترین شرکت‌های ایرانی در کشور آرژانتین، در زمینه گندم و محصولات دامی فعالیت می‌کنند و اغلب جنبه صادراتی دارند؛ برخی شرکت‌ها هم در زمینه روغن‌های گیاهی فعالیت کرده‌اند و رشد خوبی در زمینه‌ی صادرات آن رقم زده‌اند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد، ایرانیان در کشور آرژانتین سعی دارند در زمینه خدمات نیز به رشد خوبی برسند.

فعالیت در زمینه محصولات نفتی نیز در این کشور سود خوبی به همراه دارد. برای این‌که ارزیابی در زمینه میزان مهاجرت از ایران به کشور آرژانتین به شکل دقیق اعلام شود، تحقیقمان را در فضایی ریزبینانه‌تر پیش بردیم، نتایج حاصل، به ما نشان داده‌اند که افرادی که مهاجرت به آرژانتین را انتخاب کرده‌اند، اکثرا در رده‌های سنی ۲۲ الی ۳۶ سال هستند. شایان ذکر است که اخیرا فضای ورود به ثبت شرکت در کشور آرژانتین کمی ساده‌تر از قبل شده است؛ زیرا حداقل بودجه لازم در این زمینه کاهش یافته است و این به نفع مهاجر است

گورستان رکولتا یکی از عجایب آرژانتین محسوب می‌شود زیرا با گورستان های معمولی بسیار متفاوت است؛ در این گورستان مقبره ها همگی بلند هستند، خیلی بلند! در واقع مقبره ها آنقدر بلند هستند که شما حس می‌کنید در کوچه پس‌کوچه های باریک قدم می‌زنید. در این گورستان مجسمه هایی از مریم مقدس و فرشته ها در گوشه و کنار دیده می‌شود. معماری و طراحی این گورستان که افراد سرشناس در آن دفن می‌شوند، به قدری زیبا است که در لیست ده قبرستان زیبای جهان قرار دارد.

قصر بارولو یکی از زیباترین و برجسته ترین بناهای آرژانتین محسوب می‌شود، معماری بی‌نظیر این قصر سبب شده این بنا نماد آرژانتین به حساب بیاید؛ این ساختمان توسط یک تیم طراح و معمار هلندی طراحی و ساخته شده است و از ساختار متقارن با دقت 32 درصد در آن استفاده شده است.

گل غول پیکر یک مجسمه‌ی آلومینیومی در آرژانتین است که مانند گل طراحی شده و متحرک است؛ این گل در زمان های مشخصی شروع به باز شدن می‌کند و در واقع نشان از امید دوباره در آرژانتین دارد. این گل غول پیکر یکی از دیدنی های بسیار زیبا و البته عجیب در آرژانتین است که در هیچ جای دنیا شبیه آن دیده نمی‌شود. در طراحی این مجسمه، از ورقه های نقره‌ای رنگ استفاده شده است.

آبشارهای ایگواسو یکی از هیجان انگیزترین قسمت های سفر به آرژانتین است که قطعاً می‌تواند برای شما تجربه‌ی بی‌نظیری رقم بزند. این آبشارها به طور عجیبی طراحی شده‌اند و در طراحی آن‌ها از طرح های جذب گردشگری استفاده شده است

در سال ۱۵۱۶ میلادی یک گروه مهاجم از اسپانیا وارد کشور آرژانتین شدند که گمان می‌کردند در کشور آرژانتین، کوه‌های نقره وجود دارد؛ بنابراین پس از ورود به خاک این کشور، شروع به کندن زمین‌ها کردند، هنوز اطلاعات دقیقی در زمینه یافتن و یاعدم یافت نفره در این کشور گزارش نشده است؛ نام آرژانتین نیز به معنی نقره بوده و علت این نام‌گذاری، به این برهه از تاریخ این کشور باز می‌گردد.

هنوز هم در کشور آرژانتین سبک‌های زندگی با نقره ترکیب شده است و از نقره و مشابه نقره در ساخت ساختمان‌ها و وسایل منزل این کشور استفاده می‌شود

کشور آرژانتین از نظر وسعت در دنیا رتبه ۸ را دارد و مساحت آن حدود ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار کیلومتر اعلام شده است، در بخش غربی آرژانتین شاهد رشته کوه‌های آند هستیم و در بخش شرقی آن نیز اقیانوس اطلس دیده می‌شود.

کشورهای پاراگوئه و بولیوی همسایه‌های شمالی آرژانتین هستند و کشورهای برزیل و اروگوئه از بخش شمال شرقی با این کشور زیبا هم مرز هستند. در این کشور دشت‌های حاصلخیز زیادی دیده می‌شود و زمین‌های کشاورزی نیز در بخش فلات وجود دارد. آرژانتین دارای ۲۳ ایالت است که هر یک دارای بخش حکومتی مخصوص به خود هستند. هر یک از ایالت‌ها از یک شهر خودگردان تشکیل شده‌اند

هرنان دیاز آلونسو یکی از بهترین طراحان و معماران اهل آرژانتین است. او جوایز بسیاری در رشته‌ی مربوطه به نام خود کرده است.

امیلیو آمباز و اسکیبل دو تن از معماران برجسته‌ی آرژانتین هستند که در این حرفه بسیار موفق بوده‌اند

کشور آرژانتین در طول تاریخ، مدت زیادی تحت اشغال اسپانیا بوده است به طوری که گروه مشخصی از اسپانیا به این کشور وارد شده و سالیان دراز در جستجوی نقره بوده‌اند

در آرژانتین خانواده مرکز زندگی محسوب می‌شود و هنوز هم خانواده های بزرگ با هم زندگی می‌کنند.

رئیس خانواده در کشور آرژانتین از احترام زیادی برخوردار است و مسئول ایجاد امنیت و آرامش مالی و رفاهی خانواده است.

در آرژانتین مردم بسیار رک و بی‌پرده حرف می‌زنند و هرطور که دوست دارند رفتار می‌کنند. مردم این کشور مشهور به خون‌گرمی هستند. احوال‌پرسی در آرژانتین بسیار مهم است و مردم برای احوال‌پرسی ارتباط چشمی برقرار می‌کنند.

کشور آرژانتین در زمینه شیلات توانسته از جدیدترین مکانیزم‌های روز دنیا استفاده نماید؛ به طوری که پرورش ماهی در کشور آرژانتین رشد ۷۹ درصدی داشته است و خبری از مرگ و میر ماهی و سایر موجودات آبزی نیست.

این کشور در زمینه تولید کاغذ نیز به رشد خوبی است. کشور آرژانتین یک کشور مطمئن برای کارآفرینی است، این ادعایی است که دولت کشور آرژانتین در سال جدید اعلام داشته و البته توانسته خود را نیز ثابت نماید؛ شرایط به این شکل است که در کشور آرژانتین پتانسیل ورود به یک حرفه جدید وجود دارد، فضای ابزارآلات صنعتی و آزمایشگاهی در کشور آرژانتین بسیار پیشرفته بوده و رشد خوبی در این زمینه دیده می‌شود

خدمات ویزای آرژانتین

جهت دریافت راهنمایی بیشتر در خصوص اخذ ویزای آرژانتین با همکاران ما تماس بگیرید تا دقیقتر راهنمایی شوید.

02147769 | 09124547787 | agstravel.ir@

نام و نام خانوادگی
این قسمت را پر کنید
ایمیل
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات
این قسمت را پر کنید
مدت زمان سفر به همراه تاریح
این قسمت را پر کنید

به زودی اطلاع رسانی میشود – همراه ما باشید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up